Autobus

V Texasu se převrátil autobus! 8 lidí na cestě do kasina zemřelo

Osm lidí zemřelo a více než 40 dalších utrpělo zranění při nehodě autobusu v americkém Texasu. Řidič ze zatím neznámých důvodů ztratil nad vozem kontrolu a převrátil se. Autobus mířil do kasina.

V americkém Texasu se cestou do kasina převrátil autobus plný cestujících. K nehodě došlo krátce před polednem tamního času kousek od města Laredo, ležícího u hranic s Mexikem. "Sedm lidí přišlo o život na místě, osmý zemřel cestou do nemocnice," uvedl vyšetřovatel Conrad Hein.

Dalších 44 lidí včetně řidiče autobusu utrpělo zranění. Většina z nich se zranila lehce, asi deset středně. Jen jeden cestující byl do nemocnice převezen s kritickým zraněním, měl by být ale ve stabilizovaném stavu.

Policisté zatím neví, proč k tragické nehodě došlo. Autobus se nesrazil s jiným vozem, ani ho podle vyšetřovatelů jiné auto neohrožovalo. "Řidič ztratil nad vozem kontrolu a převrátil se. Nic dalšího nevíme," dodal Hein.

Související obsah

Jde o jednu z nejhorších dopravních nehod, která se v Texasu za poslední roky odehrála. Podobně tragická byla jen nehoda vězeňského autobusu, při níž v lednu 2015 západně od města Odessa zemřeli dva dozorci a osm vězňů.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz