Vězení

Takhle policisté chytli zločince, který utekl z vězení. VIDEO

Televize Nova získala exkluzivní záběry ze zadržení jednoho z dvojice vězňů, kteří v pátek utekli z věznice Odolov na Trutnovsku. Muži byli dopadeni hned následující den díky nasazení desítek policistů. Pátral po nich i vrtulník a právě ten poslední chvíle svobody dvaatřicetiletého muže natočil.

Dva vězni uprchli v pátek v podvečer. Díky nasazení desítek lidí i techniky ale moc šancí neměli. "Na dopadení se podílela i veřejnost, která po zveřejnění poskytovala informace o jejich pohybu," uvedla pro TV Nova mluvčí hradeckých policistů Ivana Ježková.

Před vrtulníkem s termokamerou se jde schovat velmi těžce. Hodně pomáhá třeba při automobilových honičkách. Například zloději z Klatov před časem nepomohlo ani to, že auto odstavil v poli a sám se schoval na posedu.

Související obsah

Vrtulníky pomáhaly policistům třeba při odhalování zlodějů kabelů z Pražského okruhu nebo při zásahu proti obchodníkům s nelegálně dováženými cigaretami. Občas nahání dokonce i vrahy.

Asi nejčastěji ale posádky vrtulníků pátrají po ztracených seniorech. Naposledy to bylo v pátek v okolí Šumperka. Dvaaosmdesátiletého muže se podařilo najít právě včas.
 

vbo, Ondřej Špalek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz