Požár

Obrovský požár ve Stříbře: Sklad shořel, škoda půjde do statisíců!

Celkem sedm hasičských jednotek v noci na úterý vyjíždělo na Tachovsko, aby zkrotily plameny šlehající z průmyslové budovy. Ačkoli se hasičům podařilo z větší části zachránit přilehlou kancelář logistiky a sklad, předpokládaná výše škod půjde do statisíců.

"V noci obdrželo operační středisko informaci o požáru v areálu stříbrské společnosti. Postupně na místo vyjelo sedm jednotek PO (místní profesionální i dobrovolní hasiči s jednotkami HZS Nýřany a Tachov, SDH Černošín, Kladruby a Svojšín)," uvedla mluvčí plzeňských hasičů Pavla Jakoubková.

Hořet začalo podle všeho v prostoru nakládky a vykládky u centrálního skladu, odkud se oheň šířil dál k budově kanceláře logistiky.

"Tuto budovu se podařilo hasičům od požáru z větší části odříznout, prohořela část střechy a žárem popraskaly okenní tabule. Plastovými dveřmi se dostal oheň do jedné skladové místnosti, kde poškodil palety se skleněnými lahvičkami," vysvětlila Jakoubková.

Související obsah

Plameny se podařilo hasičům zkrotit až po více než hodině. Ačkoli výše škod nebyla ještě stanovena, už teď je jasné, že půjde do statisíců.

"Jen na přístřešku se předpokládají škody kolem půl milionu korun. Další vysoká částka bude na uskladněném materiálu, v tuto chvíli ji ještě není možné odhadnout. Příčina vzniku požáru je v šetření," uzavřela mluvčí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz