Znásilnění

Invalida bez ruky a nohy zneužíval své dcery! Dostal osm let

Vrchní soud v Olomouci potvrdil trest pro šedesátiletého invalidního důchodce, který měl dlouhá léta zneužívat své dvě nezletilé nevlastní dcery. Za znásilnění, pohlavní zneužívání a podobné činy byl už několikrát odsouzen k osmiletému vězení, ale pokaždé se odvolal.

Podle soudu se Zdeněk Schneider z Kroměřížska dopustil třinácti závažných trestných činů během třinácti let. Obě dívky zneužíval, když byly ještě nezletilé - jednu mezi osmým až patnáctým rokem a druhou od jejích dvanácti do čtrnácti let.


Dívky ho vnímaly jako autoritu a měly k němu důvěru. Invalidní důchodce, který je bez ruky a nohy, byl loni v září potrestán osmiletým trestem a stejný verdikt padl i letos v únoru. Muž se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, který mu uložil osm let vězení.

Související obsah

"Trest byl uložen ve výši osmi let se zařazením do věznice s ostrahou. Bylo zohledněno především to, že obžalovaný své trestné činnosti se dopouštěl po delší dobu a na dvou osobách. Nově jsme obžalovaného zavázali náhradou nemajetkové újmy ve výši 200 000 korun, když původně byl zavázán k výměře 800 000 korun," řekl mluvčí Vrchního soudu Olomouc Vladimír Lichnovský.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz