Sražený chodec

Hrdinná matka: Obětovala se pro dítě a skočila pod kola kamionu

Hrdinná matka: Obětovala se pro dítě a skočila pod kola kamionu
Zdroj: Profimedia

Velká tragédie otřásla v pátek ráno anglickým městem Stratford nad Avonou. Když krátce před devátou hodinnou vedla matka své dvě dcery do školy, jedna se z ničeho nic rozeběhla a vběhla přímo do cesty couvajícímu kamionu. Matka neváhala obětovat svůj život, skočila do vozovky, a své dítě včas odstrčila. Bohužel ji náklaďák srazil a smrtelně zranil.

I když na místo nehody hned vyrazili záchranáři, ženě už nedokázali pomoci. Na místě zemřela. Dcera, která vběhla do vozovky, byla s vážnými zraněními transportována vrtulníkem do nemocnice. Ačkoliv plnou ránu schytala její matka, i malou holčičku kamion zachytil. Způsobil jí komplikovaná zranění pánve. Druhé dítě utrpělo šok.

Podle svědků žena, jejíž jméno policisté zatím nezjistili, vodila tudy děti pravidelně každý den do školy. "Občas se u nás cestou od školy zastavila pro kafe," vzpomíná zaměstnanec řetězce rychlého občerstvení. "Co se stalo, je strašné. Pro ty děti to bude celoživotní trauma, že jim maminka zemřela před očima," dodal.

Policisté teď vyšetřují, jak přesně se nehoda stala. "Řekli mi, že jedna z dívek vběhla na silnici a matka se kvůli ní vrhla před náklaďák. Vypadá to, že se pro svou malou dceru obětovala," řekl listu The Sun zaměstnanec nedalekého autosalónu.

"Bohužel, pro záchranu ženy, kterou nákladní vozidlo přejelo, se už nedalo nic udělat," řekla listu The Sun mluvčí záchranky. "Malá holčička utrpěla vážná vícečetná zranění. Když ji lékaři v sanitce stabilizovali, byla vrtulníkem přepravena do dětské nemocnice v Birminghamu," uvedla mluvčí.

Související obsah

"Druhá dívka byla prohlédnuta záchranáři, ale neutrpěla žádné zranění a nebylo potřeba ji přepravit do nemocnice. Řidič nákladního vozu byl vyšetřen a také neutrpěl žádné zranění," dodala mluvčí záchranky.

"V 8:45 nám nahlásili střet chodce a nákladního vozu. Žena na místě zemřela, dítě bylo s vážným zraněním pánve přepraveno do dětské nemocnice v Birminghamu. Je ale ve stabilizovaném stavu. Policie nehodu vyšetřuje," doplnil mluvčí policie hrabství Warwickshire.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Dívka se zachovala jako hrdinka. Pro malé sestřičky obětovala vlastní život

SÍLA MATEŘSKÉ LÁSKY: Žena umírala. To, co udělala pro nenarozené miminko vám vžene slzy do očí!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz