Pavouk

Z banánů vylezl jedovatý pavouk. Supermarket museli evakuovat

Z banánů vylezl jedovatý pavouk. Supermarket museli evakuovat
Zdroj: Profimedia

Spolu s dodávkou banánů z Jižní Ameriky docestoval do Německa černý pasažér. V krabici s banány objevil jeden zákazník supermarketu ve městě Harpstedt nebezpečného pavouka. Protože pavouk na nic nečekal a zmizel mezi regály, museli hasiči dokonce evakuovat celý supermarket.

Pavouk, který do Německa přicestoval spolu s banány, byl palovčík brazilský, také přezdívaný banánový pavouk. Jeho tělo může mít až 6 centimetrů a rozpětí pavoukových končetin je až 16 centimetrů! Podle Guinnessovy knihy rekordů jde o vůbec nejjedovatějšího pavouka a jeho kousnutí je bez protijedu smrtelné i pro člověka!

Hasiči tak nechtěli nic podcenit a okamžitě nařídili uzavření celého supermarketu a evakuaci všech zaměstnanců a zákazníků. S odchytem pomáhali požárníkům i veterinář a odborník na pavouky. Zvíře se nakonec po pár desítkách minut podařilo odchytit, informuje deník Spiegel.

Související obsah

Pavouka přepravili odborníci do záchranné stanice. Supermarket zůstal uzavřený až do soboty, protože zaměstnanci společně s hasiči prověřovali, jestli z bedny nevylezlo více pavouků. Žádné další pavoučí uprchlíky nakonec nenašli.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz