Paraglidista

Paraglidista uvízl ve větvích metry nad zemí! Vyšplhal pro něj hasič

Kuriózní záchranu mají za sebou profesionální hasiči ze Semil. Na vrchu Kozákov kvůli špatné pilotáži a poryvu větru zůstal v desetimetrové výšce viset na stromě paraglidista.

I když je místo na vrchu Kozákov známo jako nebezpečné, paraglidista se v sobotu odpoledne rozhodl pro svůj let právě tady. Stroj ale neuřídil podle svých představ, dostal se do vzdušné kapsy a začal se propadat do korun vzrostlých smrků.

Jeho padák se pak omotal kolem jednoho stromu. Muž zůstal bezmocně viset v desetimetrové výšce a s žádostí o pomoc zavolal záchranáře. "Pilot se nacházel ve výšce zhruba 10 metrů, byl nezraněn," uvedla mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

 

Pilot se nacházel odhadem 150 metrů pod startovací hranou. "Jeden z hasičských lezců se pomocí lezeckého materiálu dostal nahoru a poté pilota spustili na zem," popsala Štrauchová.

Související obsah

Záchrana paraglidistů na Kozákově už je pro místní rutinou. Ročně na Kozákově uvízne kolem desítky podobných nešťastníků. "Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Semil - speciální lezecké družstvo, které má již se záchranou tohoto typu velké zkušenosti," potvrdila mluvčí.
 

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz