Zahraničí

Děsivá teorie o pádu letu EgyptAir! Může ovlivnit celé letectví

Šokující nová teorie o pádu letu EgyptAir MS804 tvrdí, že tragédii letounu způsobil úlomek meteoru.

Vyšetřovatelé stále pracují na zjištění příčiny pádu letadla, které se zřítilo před týdnem do Středozemního moře. Podle nové teorie mohl tragédii způsobit úlomek z meteoritu.

Ve středu se o naši atmosféru rozbila hornina, které vážila deset tisíc tun. Úlomky meteoru dopadly právě v době, kdy letadlo ztratilo kontakt  s letištěm. Meteorit se rozpadl na tisíce menších kousků, největší měl až 60 cm. Úlomky se našly v oblasti mezi Grónskem a Austrálií.

 

American Meteor Society, která sídlí v New Yorku, zaznamenala v době pádu letadla 700 hlášení o pádu meteoru v severovýchodní Americe i Kanadě. 

Rusko vydalo výstrahu, která zdůraznila možnou hrozbu letadlům. Meteorit byl identifikován ruskou vesmírnou stanicí v Tádžikistánu. Varování bylo vydáno i pro protiletadlové zbraně v Sýrii s tím, že by úlomky mohly aktivovat poplašné systémy. Vyšetřovatelé leteckého neštěstí by tak měli zvážit možnost, zda kus vesmírné horniny nemohl zasáhnout i letadlo egyptských aerolinek a způsobit pád letadla.

Související obsah

 

Dosud neexistuje jasné vysvětlení příčiny pádu a k odpovědnosti se nepřihlásila ani žádná teroristická skupina. Vynořily se akorát tak konspirační teorie. Jedna z nich se domnívá, že by za katastrofou mohlo být UFO, které nahlásili ve stejný den a ve stejném regionu turečtí piloti.

Související obsah

Další se pokouší spojovat let MS804 se zhroucením letu Malaysia Airlines MH370, protože k němu došlo symbolicky přesně o 804 dní pouději. 

Reportáž TV Nova o nehodě letadla:

ČTĚTE TAKÉ:

Překonejte obavu z létání. Jde to!
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

has, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz