Jílovice

Drama v Jílovicích: Stovky dětí ohrožovala voda! Nosili je v náručí

Drama v Jílovicích: Stovky dětí ohrožovala voda! Nosili je v náručí
Zdroj: HZS KHK/ zpravy@nova.cz

Hrozivé bouřky a ničivé deště, které poslední dny pustoší Česko, se nevyhnuly ani Královéhradeckému kraji. Kolem sobotní čtvrté hodiny odpoledne silné deště způsobily záplavy v několika obcích nedaleko Třebechovic pod Orebem. Mezi postiženými oblastmi byly i Jílovice, kde nebezpečný proud vody ohrožoval na 400 dětí.

Zatímco na sportovním hřišti v Jílovicích na Královéhradecku právě probíhala Víkendová soutěž dětí a mládeže v požárním sportu, okolní vesnice postupně zaplavovala voda. Kvůli silným dešťům se pod vodou ocitly vesnice Výrava, Librantice, Jeníkovice a mnoho dalších. A ani Jílovice zkáze neušly.

V bezprostředním nebezpečí se kvůli divokým potokům ocitlo na 400 dětí ze sportovního dne, na místo tak okamžitě vyrazily jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Hradce Králové a další místní jednotky sboru dobrovolných hasičů.

"Po příjezdu na místo hasiči neprodleně zahájili evakuaci dětí ze hřiště a mnoho z nich doslova v náručí přenášeli do připravených aut a autobusu. Tato vozidla zajišťovala transport dětí do základní školy v Českém Meziříčí, kde byly děti v bezpečí a kde si je později vyzvedávali jejich rodiče," uvedl mluvčí královéhradeckých hasičů Ondřej Sezima.

Související obsah


" Při záchranné akci naštěstí nebyl nikdo zraněn. Voda v Jílovicích zaplavila desítky domů, zhruba ve dvaceti z nich voda zatopila nejenom sklepy, ale také obytné prostory," dodal. Nedaleká Výrava kvůli povodním musela nechat uzavřít i tři místní silniční mosty. Někteří lidé museli opustit své domovy.

Sílu bouřek na vlastní kůži pocítili i na Náchodsku, kde se po vydatné bouřce sesunul svah na koleje a u Broumova tak zastavil dopravu. Ještě horší situace pak byla na Pelhřimovsku, kde stoupla hladina řek o téměř tři metry! Nový Rychnov se ocitl pod vodou. Zatopené byly dvě desítky sklepů.

Situaci v České republice jsme pečlivě mapovali a jen díky vám, čtenářům, jsme mohli připravit galerii ze všech koutů země. Takhle to včera vypadalo:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz