Petr Speychal

Boháč dluží na daních balík, policie mu chce zabavit hokejisty!

Miliardář Petr Speychal patří mezi nejbohatší Čechy. Nyní ovšem zjišťuje, že ani velké bohatství ho neuchrání před policií a finančákem. Na daních podle úřadů dluží jeho firmy skoro miliardu.

Speychal je majitelem ČKD. Když si ovšem úředníci finanční správy do koncernu přišli pro 791 milionů korun, které firma údajně dluží na daních, zjistili, že jsou "ve snědeném krámu". A objevili sotva třicet milionů, tedy jen zlomek dlužné částky.


Podobné to bylo se zabavením firemních aut, píše středeční MF DNES. Úředníci nakonec "oblepili" 19 aut, i když podle dokumentace jich Speychalova firma vlastní více než stovku.


Úřady i policejní vyšetřovatelé tak nyní hledají jiné způsoby, jak dlužné peníze získat. A přišli s netradičním nápadem - zabaví Speychalovi hokejovou Spartu, kterou miliardář částečně vlastní.V českých poměrech jde o nevídaný krok, deník ovšem připomíná, že podobně postupovala italská policie při potírání kalabrijské mafie.


Stát by podle všeho zabavil práva na hráče. Úřady na Spartu zatím nesáhly proto, že Speychal není jediným vlastníkem klubu. Zatím navíc není jasné, jak by "zabavení" hokejistů ovlivnilo běh klubu nebo hokejovou extraligu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Speychal

Důležité Události

Píše se na Deník.cz