Teroristé

Další buňka ISIS v Evropě rozprášena! Chystali strašný útok

Další buňka ISIS v Evropě rozprášena! Chystali strašný útok
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Německá policie zatkla tři Syřany podezřelé z napojení na Islámský stát. Čtvrtého podezřelého dopadli policisté ve Francii. Čtveřice je podezřelá, že plánovala teroristický útok v německém Düsseldorfu.

Teroristé chtěli zaútočit v historickém centru Düsseldorfu. Policie je ale zatkla ve třech různých německých spolkových zemí. Čtvrtý podezřelý byl zadržen už v únoru v Paříži a ve vazbě čeká na vydání do Německa. Agentuře Reuters to potvrdil prokurátor z města Karlsruhe, který nad vyšetřováním dozoruje.

Podle agentury DPA zatkla policie podezřelé Syřany v Severním Porýní - Vestfálsku, v Bádensku-Württembersku a v Braniborsku. Zadržené muže média identifikovala jako Hamzu C. (27 let), Mahooda B. (25 let), Abd Arahmana A.K. (31 let) a v Paříži byl zadržen Saleh A. (25 let). Všichni měli syrské občanství.

Podle státního zastupitelství teroristé útok plánovali, zřejmě se ale ještě nedostali k přípravě konkrétního plánu. Podle toho, co němečtí vyšetřovatelé zjistili, se dva teroristé měli odpálit v centru Düsseldorfu na ulici Heinricha Heineho. Další dva měli využít zmatku a zabít další lidi střelbou z automatických zbraní a odpálením sebevražedných vest.

Související obsah

Podle prokurátorů měl zadržení Abd Arahman zkušenosti s výrobou sebevražedných vest z občanské války v Sýrii, kde bojoval v řadách Fronty An-Nusrá, která je syrskou odnoží Al-Kájdy. Dva z mužů vstoupily v roce 2014 v Sýrii do řad Islámského státu.

Vedení teroristické organizace je pak instruovalo, aby provedli teroristické útoky v německém Düsseldorfu. Plán ale po svém zadržení Saleh A. prozradil francouzským vyšetřovatelům.
 

vbo, TN.cz

K tématu Teroristé

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz