Videohra

Nadšenci vnikli do opuštěné lodi. Co našli uvnitř, je ohromilo

Skupina nadšenců se dostala do lodi Duke of Lancaster, která kotví a rezaví na pobřeží Walesu už 37 let. A uvnitř našli něco, co je naprosto ohromilo. Loď skrývala 50 zachovalých arkádových automatů z 80. let.

Několik průzkumníků a nadšených hráčů starých videoher se rozhodlo prozkoumat loď, která bez renovace kotví ve waleském přístavu už 37 let. Na internetu totiž viděli fotky a plakáty, podle nichž se uvnitř měly ukrývat cenné arkádové automaty.

Duke of Lancaster fungovala jako trajekt a výletní loď. Poprvé byla na moře spuštěna v roce 1956, převážela cestující ze Skotska a Irska do Evropy. Poslední takovou cestu podniklo plavidlo v roce 1978 a bylo prodáno společnosti z Liverpoolu. A právě tento majitel přetvořil Duke of Lancaster v zábavní loď.

Podle plánu měla jen kotvit v přístavu a fungovat jako hotel, zábavní a obchodní centrum, podle čehož dostala i název - Fun Ship. Projekt se ale nikdy neuskutečnil a parník i 37 let poté rezaví v Llanerch-y-Mor.

 

Od té doby se dovnitř dostalo jen pár lidí, majitel John Rowley ale nechal umělce pomalovat loď graffiti. Když se o údajných pokladech dozvěděl fanoušek arkád Oliver Moazzezi, strávil osm měsíců jen snahou Rowleyho kontaktovat.

"Volal jsem radě města, na poštu, na informace, prostě všude a pokaždé jsem sebral další kousek skládačky, která mě nakonec dovedla k majitelům. V lednu 2011 jsem se po nich pídil skrze vedení města i místní obchody, až jsem konečně kontaktoval jeho rodinu," popsal Moazzezi pro Arcade Blogger.

Související obsah

"Jeden člen rodiny mi pak dal kontakt na majitele a začali jsme vyjednávat. Z toho vyplynuly dvě věci: arkádové automaty z lodi jsou na prodej a můžu se na ně podívat," dodal. Když se konečně spolu s kamarády dostal dovnitř, byl naprosto unešený.

"Nemohl jsem uvěřit, že ty hry tu byly takovou dobu. Rok za rokem viděly skrze lodní okna střídat léto a zimu, západ a východ slunce... víc než třicet let," popsal Moazzezi své pocity.

Po dalších osmi měsících vyjednávání dostal svolení automaty rozprodat. Teď jsou opravovány a pak budou doručeny ke kupcům po celé Evropě.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÝ NÁLEZ: Rybáři nalezli na moři skutečnou mumii! Mrtvola patří německému dobrodruhovi

V Číně bude stát replika Titaniku. Připravuje se i simulace potápějící lodi

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz