Pes

Žena se nabídla, že vyvenčí psa. Ten se na ni vrhl a rozsápal jí ruce

Žena z Hronova na Náchodsku se kamarádce nabídla, že jí vyvenčí psa. Po několika krocích se na ni ale zvíře vrhlo a rozsápalo jí obě ruce. Ženu převezli do nemocnice, policisté mezitím pátrali po psovi.

Žena šla v pátek kolem čtvrté odpoledne navštívit kamarádku, která bydlí poblíž parku Aloise Jiráska v Hronově. Kamarádčin přítel nechal v bytě svého psa, a tak se dívka nabídla, že ho vyvenčí.

Neušla ale ani sto metrů, když se na ni zvíře vrhlo a pokousalo ji na obou rukou. Přivolaní záchranáři ženu ošetřili a vrtulníkem přepravili do nemocnice v Hradci Králové. Psa mezitím hledala policie.

"V případě zjištění volně pobíhajícího psa v Hronově, rasy pitbulteriér, šedohnědé barvy, volejte neprodleně linku 158. Pozor, pes je životu nebezpečný a je třeba se schovat," varovalo město Hronov na facebookových stránkách.

Související obsah

Po sedmi hodinách se podařilo psa najít. Policisté odhadují, že jde spíše o křížence plemene bandog, které využívají i psovodi a další ozbrojené složky. Pes podle všeho zaútočil ze strachu, že ho cizí člověk odvádí z prostředí, které je pro něj známé, někam pryč. Strach může vést psy k agresi, protože to je jejich jediná obrana.

Totožnost majitele sice policie zná, zatím se ho ale také nepodařilo sehnat. Půjde ale také o to, kdo za psa v době nehody odpovídal. Takovému člověku hrozí obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a může jít až na dva roky do vězení.

Když policie psa našla, byl prý klidný a velmi zmatený, což by nahrávalo teoriii, že jeho útok byl opravdu vyvolán ze strachu, že ho někdo cizí odvádí pryč z jeho prostředí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz