Jana Nagyová

Jana Nečasová je nevinná! Vojenské zpravodajství nezneužila

Jana Nečasová (Nagyová) je nevinná. Obvodní soud pro Prahu 1 ji zprostil obžaloby ze zneužití Vojenského zpravodajství. Trestu se vyhli také tři vojenští důstojníci, kteří byli souzeni společně s Nečasovou.

Státní zástupce vinil Nečasovou, že zneužila vojenskou tajnou službu pro osobní zájmy. Chtěla tak rozvrátit manželství Nečasových. S expremiérem měla v dané době už osm let poměr, vypověděla dříve u soudu a vyplývá to i z odposlechů. 

Spolu s Nečasovou čelili obžalobě i bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Milan Kovanda a Ondřej Páleník a zpravodajec Jan Pohůnek. Od Nečasové měli v roce 2012 dostat úkol sledovat ženu premiéra bez vědomí ministra obrany. Hrozilo jim až pětileté vězení.

Související obsah

Státní zástupce během čtvrtečního jednání navrhl Janě Nečasové  a Ondřeji Páleníkovi 3 a půl roku vězení, pro Milana Kovandu chtěl tři roky a deset měsíců a Janu Pohůnkovi tři roky a čtyři měsíce.

Obvodní soud pro Prahu 1 už obžalované jednou viny zprostil. Loni o tom rozhodla soudkyně Helena Králová, která uvedla, že vliv na výsledek mělo hlavně svědectví Petra Nečase. Ten řekl, že se na zpravodajce obrátil sám a Nagyová jako šéfka kabinetu jen zprostředkovala komunikaci.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz