Aligátor

Jejich syna zabil aligátor! Rodiče poprvé promluvili o chvíli hrůzy

Jejich syna zabil aligátor! Rodiče poprvé promluvili o chvíli hrůzy
Zdroj: Profimedia

Šokovaní rodiče, kteří na vlastní oči viděli, jak jejich chlapce stáhl aligátor pod vodu, konečně promluvili. Na pláži se snažili synka zvířeti vytrhnout, ale nepovedlo se. Chlapce našly pátrací týmy utopeného po 17 hodinách.

Melissa a Matthew Gravesovi byli svědky tragédie, která je nejhorší noční můrou asi všech rodičů. Jejich dvouletého syna napadl na pláži v zábavním parku aligátor a odtáhl ho do vody. Tělo malého Lana našli pátrači až po 17 hodinách, zvíře chlapce utopilo.

Po neštěstí, které se stalo v úterý večer, se manželé odmlčeli. Po dvou dnech ale ticho prolomili oficiálním prohlášením. "Slova nemohou vyjádřit šok a smutek, které naše rodina po ztrátě syna zažívá," uvedli rodiče z Nebrasky.

"Jsme zdrceni a prosíme o trochu soukromí v této nesmírně složité situaci. Místním úřadům i lidem, kteří neúnavně pracovali déle než 24 hodin, chceme vyjádřit svůj hluboký věk," dodali manželé, kteří mají ještě dvě děti.

Rodiče také poděkovali za stále přicházející kondolence a vzkazy na podporu. Uvítali uzavření všech pláží v rezortu Disney, pro které se vedení zábavního parku po neštěstí rozhodlo. Na crowdsourcingové stránce GOFundMe už také jeden z uživatelů založil sbírku pro zdrcenou rodinu.

Pětičlenná rodina Gravesových trávila v pětihvězdičkovém rezortu Disney na Floridě dovolenou. V úterý večer místního času si malý Lane s rodiči i sourozenci hrál na břehu laguny u hotelu Grand Floridian, když se z vody vynořil aligátor, na chlapečka zaútočil a odtáhl ho do vody.

 

Související obsah

Otec Matthew se snažil chlapce zachránit, nepovedlo se mu ho ale zachytit a aligátor i se svou obětí zmizel pod vodou. Spolu s manželkou Melissou pak zavolal plavčíka a policii. Policisté rozjeli velkou pátrací akci, chlapce se ale zachránit nepodařilo. Jeho tělo našli po 17 hodinách neporušené.


Podívejte se na reportáž TV Nova o hledání chlapce:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz