úplněk

Úplněk a slunovrat v jeden den! Podle astrologů nás čeká tragédie

Úplněk a slunovrat v jeden den! Podle astrologů nás čeká tragédie
Zdroj: Profimedia

Hned dva astronomické jevy se s odstupem několika hodin sejdou na obloze. Nejprve bude vrcholit úplněk, následně přijde letní slunovrat. Na stejný den připadly oba astronomické jevy naposledy v roce 1948. Podle astrologů může tato kombinace vyvolat chaos a bláznivé chování.

V noci na pondělí byl na obloze pozorovatelný tzv. jahodový měsíc, tedy první úplněk v červnu. Toto pojmenování mu vybrali američtí indiáni. V Evropě byl červnový úplněk znám jako rudý nebo medový měsíc.

Ani ne v rozmezí 24 hodin od jahodového měsíce přijde letní slunovrat. V Česku k němu dojde 21. června v 00:34, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka. Podle astrologa Timothyho Hallorana je ale kombinace úplňku a slunovratu velmi nebezpečná.

"Ten přechod, který teď probíhá, je jako velká vlna, která naráží na pobřeží našich perspektiv a přesvědčení, a všude rozhazuje trosky. A během toho také trhá závoj a ukazuje realitu, o jejíž existenci jsme neměli ani tušení," citoval Hallorana britský web Expres.co.uk.

"Jsme na konci cesty. Tohle je chvíle, kdy se to začne všechno rozpadat. Z pohledu energií je to kritická chvíle. To je doba, kdy lidé jdou hluboko do sebe, ale kdy také ztrácejí kontrolu. V takovou chvíli lidé jdou a začnou střílet po ostatních nebo se úplně zblázní," obává se Halloran.

Související obsah

"Je to doba, kdy se lidé snadno nechají unést paranoiou. S tímto úplňkem přijde doslova exploze energie," dodal Halloran.

V České republice zpříjemní letní slunovrat nádherné počasí. Právě první letní den totiž podle meteorologů odstartuje tropické počasí, kdy budou teploty atakovat i hranici 30 °C Více o tom, jaké počasí bude následující měsíc, zjistíte ZDE.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Američtí astronomové spočítali, že Zemi může trefit obří asteroid. Kolik máme času?

EXKLUZIVNÍ FOTO! Neviděli jste přechod Merkuru přes Slunce? Tady ho máte!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz