Kontejner

Muž spal v kontejneru, popeláři si ho nevšimli. Zemřel v nemocnici

Padesátiletý muž z Kopřivnice nocoval v kontejneru na odpadky. Jenže kontejner popeláři ráno vysypali do popelářského vozu a muže přimáčkl lis. S vážným poraněním páteře ho v kritickém stavu záchranáři převezli do nemocnice, kde po chvíli zemřel.

Kopřivnická ulice Osvoboditelů se v sedm hodin ráno stala svědkem tragédie. Na místo musela vyrazit desítka hasičů a záchranáři. Muže, který nocoval v zeleném kontejneru, totiž přimáčkl lis popelářského vozu.

"Zranily ho lopatky, které mísí tuhý komunální odpad. Hasiči zraněného muže během několika minut opatrně vyprostili podle instrukcí týmu zdravotnické záchranné služby, kterému pak muže předali do ošetřování," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

"Padesátiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jeho stav se však jevil jako kritický. Zasahující lékař zjistil velmi vážné poranění v oblasti pánve a páteře, rovněž známky šokového stavu," doplnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

Posádka záchranky mu proto dala tlumící léky na bolest a uvedla muže do umělého spánku. Poté byl převezen do ostravské fakultní nemocnice, kde na následky zranění zemřel. Proč v kontejneru byl, policisté vyšetřují. Zřejmě se ale schovával před chladným počasím a deštěm.

Lucie Cochlarová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz