Koupání

Utopit se můžete i na břehu! Malý Viktorek zemřel na suché utopení

Utopit se můžete i na břehu! Malý Viktorek zemřel na suché utopení
Zdroj: TV Markíza

Slovensko se stále vzpamatovává z víkendové tragédie, kdy na termální koupališti Vadaš ve Štúrově zemřel čtyřletý Viktor. Dlouho se nevědělo, co jeho smrt způsobilo, patologové ale nakonec přišli s informací, že chlapec zemřel na tzv. suché utopení.

Mohla za to možná nepozornost rodičů, možná to byla jen nešťastná náhoda, malého Viktorka ale vodní radovánky stály život. Podle prvotních informací mělo jít o utopení, podle ředitele koupaliště ale všechno bylo úplně jinak

"Podle mých informací si otec hrál se svým čtyřletým synem v bazénu Hviezda. Házel syna do vody, dítě se asi několikrát ponořilo pod vodu a trošku se i napilo. V jednu chvíli řekl otci, že se necítí dobře. Vyšli na okraj bazénu, kde už dítěti bylo opravdu hodně zle. Následně ho v náručí donesl záchranářům, kteří tam sloužili. Dítě potom upadlo do bezvědomí," popsal pro tvnoviny.sk ředitel koupaliště Endre Hogenbuch.

A jeho slova nakonec slovenskému webu Nový Čas potvrdili i patologové z Nitry. Za smrtí malého chlapce je prý tzv. suché utopení. Znamená to, že člověk sice vodu vdechne, ale nedostane se mu do plic. Zůstane jen v dýchacích cestách, kde může způsobit křeče a stažení svalů hrtanu, které vedou k udušení.

Související obsah

O tragédii promluvil i otec chlapečka. "Pravdou je, že jsem malého vyhodil do vzduchu jen jednou. Spadl do vody, kde mohl být tak dvě sekundy. Když jsem ho z vody vytáhnul, zeptal jsem se ho, jestli chce ještě jednou, on mi řekl, že ne. Prakticky vzápětí upadl do bezvědomí. Záchranáři už mu bohužel nedokázali pomoct," svěřil se Novému času.


ČTĚTE TAKÉ:

PRVNÍ POMOC: 7 rad, jak zachránit život svému dítěti!
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz