Zahraničí

Německý zdravotní "bratr smrt" přiznal dalších 27 vražd

Německý zdravotní "bratr smrt" přiznal dalších 27 vražd
Zdroj: Profimedia

Německý bratr, který byl usvědčen ze dvou vražd, za které dostal doživotí, se podle vyšetřovatelů přiznal k dalším vraždám. Těch by mělo být skoro 30. Své oběti předávkoval léky, aby u nich vyvolal zástavu srdce.

Niels H. (39), byl loni v lednu odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. U soudu zaznělo, že odsouzený chtěl získat uznání za úspěšnou resuscitaci. Svým pacientům proto vstřikoval nadměrnou dávku léků, aby u nich vyvolal zástavu srdce.

Odsouzený se později přiznal k dalším vraždám, kolika pacientům vstříkl smrtelnou dávku ale není jasné, protože si to nepamatuje. Podle portálu Der Spiegel soud nařídil exhumaci 99 těl bývalých pacientů, u 27 z nich se našly stopy po lécích, které Niels používal.

Související obsah

"Jsme si jistí, že číslo obětí je mnohem větší," citoval portál policejního mluvčího. K vraždám docházelo mezi lety 2003 až 2005. Policie kvůli novým informacím začala prověřovat přes 200 podezřelých úmrtí a to včetně těch, ke kterým došlo i na předchozím Nielsově pracovišti.

Související obsah

Během soudního procesu popsal jeden z lékařů Nielse jako velice zapáleného medika, který dělal na zaměstnance nemocnice skvělý dojem. Doktoři si nicméně všimli, že se Niels často objevoval u pacientů, kteří museli být resuscitováni.

Související obsah

Niels byl obžalován z tří vražd, prokázat se ale podařilo jen dvě. Následně se psychiatrovi přiznal k tomu, že předávkoval kolem 90 pacientů, z nichž 30 zemřelo. Pokud by se podařilo prokázat dalších 27 vražd, Niels by se stal jedním z nejhorších sériových vrahů v Německu od druhé světové války.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz