Baletka

Gabi přišla o nohu, ale nevzdala se a tancuje jako bohyně! VIDEO

Gabi přišla o nohu, ale nevzdala se a tancuje jako bohyně! VIDEO
Zdroj: Profimedia

Čtrnáctiletá Američanka se odmala toužila stát baletkou, před pěti lety jí ale lékaři museli kvůli rakovině kostí amputovat nohu. Jenže Gabi se nevzdala a s pomocí speciální protézy si jde dál za svým tanečním snem.

Gabi Shullová z Missouri vypadá na první pohled jako každá jiná teenagerka. Američanka se ale už v devíti letech musela vyrovnat s těžkou chorobou, kvůli níž přišla o nohu. Nejdříve nešťastne upadla na bruslích a zlomenina se stále nemohla vyléčit.

Po magnetické rezonanci vyšlo najevo, že diagnóza je mnohem horší, než si lékaři původně mysleli. Diagnostikovali jí rakovinu kostí, kterou měla hlavně ve stehenní kosti a v koleni. Chirurgové jí pak museli nemocnou část nohy amputovat.

 

Pro Gabi, která se odmalička přála stát baletkou, to byl velký šok. Nakonec ale souhlasila s tím, aby jí doktoři k pahýlu přišili zdravou část nohy. Podstoupila také tzv. rotační plastiku, při níž lékaři spodní část otočili o 180 stupňů. Její kotník teď funguje jako koleno.

Související obsah

Dnes čtrnáctiletá dívka se pak musela znovu naučit tancovat se speciální protézou, ale nevzdala se a zvládla to. "Mou největší motivací byla myšlenka na tanec. Chtěla jsem znovu cítit, jaké to je tancovat," uvedla pro britský portál Daily Mail.

Gabi by chtěla dále tancovat a stát se profesionální baletkou. Na Instagramu už dnes svými příspěvky inspiruje přes 30 tisíc lidí a nedávno oslavila 5 let bez rakoviny.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz