Povodně

Záplavy v USA zabily už 26 lidí, jsou nejhorší za posledních 100 let

Na 26 už stoupl počet obětí, které si vyžádaly ničivé záplavy a sesuvy půdy v americkém státě Západní Virginie. Několik lidí je stále nezvěstných, číslo tak zřejmě ještě vzroste, informovala stanice CNN.

Západní Virginii zasáhly nejhorší povodně a sesuvy půdy za posledních 100 let. Guvernér Earl Ray Tomblin vyhlásil v pátek stav ohrožení a potvrdil, že jde o jedny z nejničivějších záplav, které stát pamatuje.

Deštivé počasí sužuje oblast hornatého státu, ležícího v Apalačském regionu, už od čtvrtka, kdy napadlo přibližně 25 milimetrů srážek. Přívalové deště vyvolaly mohutné povodně, které komplikují život tisícům lidí.

 

V jednom z nákupních center uvízly v pátek stovky lidí poté, co voda odplavila nedaleký most. Desítky dalších osob z různých částí státu museli záchranáři evakuovat. Značné škody utrpěla také místní infrastruktura - zničené jsou silnice, mosty i železniční tratě.

Související obsah

Většinu výstrah před povodněmi už během noci na sobotu meteorologové zrušili, i tak si ale záplavy vyžádaly nejméně 26 obětí, informuje AP. Po několika dalších lidech bylo vyhlášeno pátrání. V oblasti okračují záchranné a odklízecí práce, při kterých úřadům pomáhá i Národní garda.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz