IQ

Chcete vyšší IQ? Stačí dělat tuto jednoduchou věc! NÁVOD

Chcete vyšší IQ? Stačí dělat tuto jednoduchou věc! NÁVOD
Zdroj: Profimedia

Někomu to pálí více a někomu méně, neznamená to ale, že se s tím musíme smířit. Pokud s výší svého IQ nejste spokojeni, nesmutněte. Stačí úplně jednoduchá aktivita a vaše inteligence poletí strmě vzhůru.

Inteligenci si můžete cvičit různými způsoby - existuje velké množství hlavolamů, logických hádanek či testů na zlepšení paměti. Jedna aktivita ale nad všemi vyčnívá a podle vědců zaručeně funguje.

Odborníci z univerzity v Zurichu přišli s převratným tvrzením, že s mozkem se dá pracovat daleko víc, než se původně myslelo. Hodnota IQ tak není pevně daná, pomocí správných kroků s ní můžete hýbat.

Nová studie hovoří o tom, že stěžejní činností pro zvýšení IQ je hra na hudební nástroj. Ta nejenže zlepšuje funkci mozku, ale dokáže zvýšit IQ o sedm a víc bodů! A podle psychologů pomáhá i lidem, kterým je přes 65 let. Stačí přitom hrát na hudební nástroj jen hodinu týdně a po čtyřech nebo pěti měsících už cítíte rozdíl.

Související obsah

Hra na hudební nástroj zlepšuje paměť, sluch i motoriku. Posiluje také šedou kůru mozkovou, která blahodárně působí na emoce. Hudba už od pradávna snižuje stres a navozuje pocit relaxace. Poslech hudby uvolňuje hormon dopamin, po kterém je nám příjemně. Zlepšuje také schopnost vyjadřování a zpracovávání informací.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz