Zajímavosti

DOKONALOST! Bratři si pořídili obří model vláčků! VIDEO

Není kancelář jako kancelář. Bratři Novákovi si v té své nechali postavit dokonalé železniční kolejiště. A rozhodně se nejedná jen o vláčky, spíše o velmi propracovaný model celé krajiny.

Láska k vláčkům začíná už v dětství. A nejinak tomu bylo i u bratrů Novákových: "Když to člověka baví, tak začne samozřejmě rozvíjet sny a úvahy o tom, že by chtěl kolejiště. Samozřejmě co největší. Ale všichni modeláři válčí s místem, takže každý využívá to maximum, co může. My jsme proto obětovali na toto kolejiště asi 70 % prostor jedné z našich kanceláří," začíná vyprávět jeden z majitelů kolejiště Pavel Novák.

Výrobu kolejiště pro bratry Novákovi zajistila osvědčená dvojice Otta Vopička a Marie Moučková, kteří mají s výrobou modelových kolejišť bohaté zkušenosti. Kromě ježdění s vláčky tak může člověk hodiny obdivovat detaily krajiny, dobové obchody a automobily i všemožné pohybující se figurky. Mimochodem, figurek je v modelu na pět stovek. A každá má svůj vlastní příběh, někdy i dost pikantní.

Sám Pavel Novák má na svém kolejišti nejradši právě zpracování krajiny: "Neudělali jsme z toho žádný vlakodrom. Nejsou tady překřížený miliony kolejí jenom proto, aby tady bylo hodně kolejí a jezdilo tu hodně vlaků, ale je tady ponechán obrovský prostor pro tu krajinu," vysvětluje železniční nadšenec. Krajinu v kolejišti najdeme jak městskou, tak i venkovskou. Tím, že kolejiště zaujímá hned dvě místnosti, je přechod mezi městem a venkovem přirozeně oddělený. "Kladli jsme důraz na to, aby ten vlak krajinou projížděl a ne ji zahlcoval," vysvětluje Pavel Novák.

Kolejiště je vyrobeno ve stylu 60. až 80. let minulého století. To proto, aby koleje mohly brázdit jak lokomotivy parní, tak i motorové nebo elektrické. Pro dokonalý přehled o každém zákoutí je kolejiště vybaveno důmyslným kamerovým systémem. Lokomotiv je k dispozici šestadvacet a vagónů více než dvě stě. A s tím si člověk vystačí na dlouhé hodiny.

Aby se na kolejiště vešlo co nejvíce vlakových souprav, je pod povrchem tzv. "skryté nádraží". Tam parkují pod dohledem kamer vlaky, které zrovna nejsou na trati. Celé kolejiště je ovládané velkým ovládacím pultem na digitálním způsobu. Díky tomu můžeme kromě jízdy ovládat i například osvětlení vlaků nebo zvukové efekty. Ano, vláčky vydávají i velmi věrohodný zvuk motoru a při brždění dokonce příznačně pískají.

Související obsah

Z ovládacího pultu je možné kromě samotných vlaků ovládat i veřejné osvětlení, osvětlení budov nebo tzv. pohyblivé části. To jsou pohyblivé figurky lidí i zvířat, ale i "neposedné dveře" od kadibudky, které se "větrem" otevírají ve chvíli, kdy osoba uvnitř koná potřebu. Oblíbeným prvkem je také souložící pár ve stráni nedaleko trati. "Ty hledají lidé jako první," směje se výrobce modelu Otta Vopička.

A kolejiště si oblíbili i klienti bratrů Novákových, kteří místo pracovního oběda nyní preferují spíše schůzku v této kanceláři. "Mužští klienti jásají, není jediný, který by tím pohrdal nebo kterého by to nezaujalo," popisuje advokát Pavel Novák. "A potom je tady specifická skupina, nikoli malá, která dokonce chodí schválně dřív, abychom spolu pojezdili. A buď pojezdíme před jednáním nebo po jednání, ale musíme si na to vyhradit čas," říká s úsměvem majitel tohoto železničního skvostu.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz