Sex

Nic neudělal, přesto musí policii dopředu hlásit, že bude mít sex

Nic neudělal, přesto musí policii dopředu hlásit, že bude mít sex
Zdroj: Thinkstockphotos

Protestní hladovku se chystá držet čtyřicátník ze severní Anglie, jehož jméno média kvůli ochraně osobnosti neuvedla. Ačkoliv jej soud zprostil veškerých obvinění ze znásilnění, jako údajný sexuální násilník musí, když má sex s novou partnerkou, ohlásit to policii s předstihem 24 hodin.

Muž přiznal, že měl zálibu v sadomasochistických praktikách a že navštěvoval s bývalou partnerkou fetišistické kluby. Policisté jej jednou obvinili ze znásilnění. Muž strávil 14 měsíců ve vazbě, a ačkoliv jej odvolací soud veškerých obvinění zprostil, policejní nařízení, že jim musí s předstihem 24 hodin hlásit sex s každou novou partnerkou, zůstalo v platnosti.

V srpnu muže čeká další soudní stání. Policisté budou požadovat, aby nařízení mělo doživotní platnost. Muž se proti němu rozhodl bránit protestní hladovkou. "Protestuji proti tomu, že ačkoliv mě porota shledala jednohlasně nevinným, tak dva roky jsem trestán za zločin, který se nikdy nestal," rozčiluje se.

Nařízení mu brání v tom, aby si našel partnerku. Ženy kupodivu o muže, který musí 24 hodin před prvním společným sexem informovat policii, nemají příliš zájem. Muž by policistům musel nahlásit jméno partnerky, její adresu a také datum narození. Krom toho se ho týkají ale také další omezení.

Související obsah

Policistům například musel sdělit PIN ke svému telefonu. Když odmítl, skončil ve vazbě. Nesmí také používat žádné zařízení připojené k internetu, které by policisté nemohli zkontrolovat. Podle webu Daily Mirror tak kupříkladu nemůže používat určitý typ ledniček, které komunikují se sítí, nebo jezdit výtahy, které jsou připojeny k internetu. Doma také nesmí používat elektronického vrátného.

"Měl jsem víc svobody i ve vězení!" rozčiluje se v rozhovoru pro web Daily Mirror muž, který pracuje v IT a je otcem dvou dětí. "Jsem z toho v šoku. Nechápu, že naše justice takhle funguje. Oni mohou vytvořit virtuální vězení," dodal.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz