Střelba

Opilý senior "testoval" na parkovišti pistoli. Hrozí mu 3 roky

V policejní cele skončil senior ze Zlína, který poté, co se posilnil alkoholem, střílel z pistole na parkovišti tamního obchodního centra. Vše se obešlo bez zranění, ale muž vyděsil stovky lidí. Navíc se pak s pistolí a nožem v ruce vydal dovnitř.

Pětašedesátiletý muž se ve tři odpoledne postavil doprostřed parkoviště plného lidí a střílel do vzduchu. Pak se vydal dovnitř nákupního centra a po cestě navíc vytáhl z tašky nůž. Svým chováním vyděsil stovky lidí, kteří okamžitě volali na tísňovou linku. Na místo přijelo několik policejních hlídek včetně psovoda. Muže zadržely a následná dechová zkouška u něj prokázala přes promile alkoholu.

Policisté si hned na místě vyslechli i jeho vysvětlení - opilec řekl, že si právě koupil plynovou pistoli, která nebyla jeho první. Podobnou zbraň si už jednou pořídil a musel ji reklamovat. Personál prodejny mu logicky nedovolil pistoli vyzkoušet uvnitř, proto se vydal otestovat ji ven.

Související obsah

Tam zjistil, že ani ta správně nefunguje, proto ji chtěl vrátit. Nůž v ruce jim vysvětlit nedokázal. Policisté ho obvinili z trestného činu výtržnictví, za který může být odsouzen na tři roky za mřížemi. V jeho případě navíc nejde o první oplétačky se zákonem.
 

vbo, Zdenek Čík, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz