Záchrana zvířete

Kůň spadl do nepoužívané jímky. Zachránili ho hasiči. VIDEO

Šumperští hasiči mají za sebou úspěšnou záchranu koně, který se propadl do nepoužívané jímky. Akce trvala zhruba hodinu. V krátké době jde o druhý případ, kdy museli hasiči zachraňovat koně.

Na místě hasiči zjistili, že se kůň propadl do staré nepoužívané jímky velmi malým otvorem. Nohy měl po kolena ve vodě, jinak se zdál nezraněný.

Zhruba půl hodiny čekali na příjezd veterináře – mezitím z jímky odčerpali vodu. Veterinář pak zvíře po dohodě s majitelkou uspal a hasiči ho bez problémů vytáhli ven.

V poslední době je to už druhý případ – naposledy zachraňovali opavští hasiči koně, který v Kružberku spadl do osm metrů hluboké studny. Dospělý kůň vážící okolo šesti set kilo v úzké kamenné studni napůl stál a napůl ležel zkroucený.

Související obsah

Od utopení jej zachránily pouze dřevěné trámy ve vodě, o které byl zapřený. Hasiči odčerpali ze studny část vody, aby se neutopil, ale jen opatrně, protože voda koně nadnášela. Zvíře nakonec vytáhli pomocí vyprošťovacího auta. V obou případech byla akce úspěšná a zvířata jsou živá a zdravá.
 

vbo, Dominika Večerková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz