Trpaslíci

ŠOK: Sněhurka a 7 trpaslíků? CHYBA! Původně jich bylo 23!

ŠOK: Sněhurka a 7 trpaslíků? CHYBA! Původně jich bylo 23!
Zdroj: Profimedia

Smraďoch, Lenoch a Tlusťoch, patří mezi neobvyklá pojmenovaní Sněhurčiných trpaslíků, kteří to nedotáhli až do filmu. Producenti jmény nechtěli nikoho urazit, využili tak jen sedm charakterů.

Fanoušci oblíbené Disney pohádky z roku 1937 dobře ví, že Sněhurka měla sedm trpaslíků. Tvůrci ale odhalili původní návrhy příběhu. Vyšlo najevo, že jejích trpasličích ochránců mohlo být mnohem více! V úvahu původně bylo 23 postaviček. O zbylých 16 nás producenti připravili, protože jejich pojmenování a charakteristiky nebyly příliš lichotivé.

Filmoví tvůrci se údajně báli reakce veřejnosti, proto kompletně upustili od jmen, které kritizují vzhled člověka, nebo jinak poukazují na jeho nedokonalost. Trpaslíků tak zůstalo jen 7.

Související obsah

Originály návrhů oblíbené pohádky byly nedávno vydraženy v aukční síni. Současný majitel kreslené kolekce si tak sáhl hluboko do kapsy, 400 původních obrázků ho stálo více než 17 milionů korun.


SEZNAM trpasličích jmen:


Tlusťoch, Plešoun, Hluchoň, Prcek, Fuňoun, Lenoch, Nervóza, Šoufl, Cucák, Žvanil, Mazánek, Smraďoch, Zbrkloun, Nafoukanec, Prudéra, Krkánek.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Trpaslíci

Důležité Události

Píše se na Deník.cz