Požár

Bezmocní senioři v ohrožení! Požár zachvátil hospic v Brně

Hasiči dnes ráno kvůli požáru bytu evakuovali v Brně charitní Domov svaté Anežky, ve kterém bydlelo 25 lidí v pokročilém věku. Většina obyvatel domu je zcela nebo částečně nepohyblivá. Celkem 12 lidí skončilo v nemocnici, nikdo nebyl v ohrožení života.

Hořet začalo nad ránem v bytě jedné z obyvatel domu. Její byt se nacházel ve vyšším patře hospice a údajně zcela vyhořel. Vážně poškozen ohněm je i byt o patro výš, hasičská voda pak zaplavila byty v nižších podlažích.

Hasiči seniorům nasazovali speciální kukly proti zplodinám. "Zásah byl o to náročnější, protože jsme je museli ve spolupráci s policií vynášet nebo vyvádět v kuklách," řekl ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Příčina ohně zatím není známa. Pro evakuované přijel autobus dopravního podniku. Odhadovaná škoda je jeden milión korun.

Související obsah

"Část dalších obyvatel bude v nemocnici a zbytek ubytujeme v hospici v Rajhradě. Je to sice lůžkové zařízení, ale máme tam na to kapacity," řekla Mluvčí Diecézní charity Brno Diana Tuyet-Lan Kosinová. Podle ní k evakuovaným lidem přijel charitní krizový tým složený z psychologů a sociálních pracovníků. "Podporuje dotčené lidi, aby nezůstali sami a nebyli v šoku," doplnila Kosinová.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz