Přestřelka

Vraždění policistů v Dallasu vysílal muž živě na internetu. VIDEO

Přestřelka v Dallasu, při které pět policistů zemřelo a dalších šest bylo zraněných, se objevila online na sociálních sítích. Mohl za to svědek celého incidentu Michael Kevin Bautista, který neváhal a řádění sniperů a policistů natočil.

Zaznělo několik výstřelů, policisté se krčili za služebními vozy a očima prohledávali okolí. Právě to bylo ta chvíle, kdy Michael Kevin Bautista vytáhl svůj telefon a začal scénu před sebou vysílat živě na sociálních sítích.

Video už vidělo přes tři miliony lidí. Všichni napjatě sledovali, jak si policisté poradí v tak kritické chvíli, kdy je může mít na mušce sniper, kterého oni nedokážou lokalizovat.

Nakonec se však přece jen pravděpodobně podařilo."Právě střílí a na zemi je policista," komentoval dění Bautista. "Myslím, že možná někoho chytili," líčil do telefonu.

Takhle natočili střelce další svědci masakru v Dallasu:

 

Střelba přerušila jinak vcelku poklidnou demonstraci proti policejnímu násilí na černoších v Dallasu. V souvislosti s tímto incidentem už policisté zadrželi tři lidi, z toho jednu ženu. Čtvrtý podezřelý podle všeho zemřel při přestřelce v podzemních garážích.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz