Praha

Kdo to vymyslel? Kvůli cyklistům stáli řidiči čtyři hodiny v kolonách

Až 4 hodiny čekání v desetikilometrové koloně - to dnes zažívali řidiči, kteří jeli v Praze po Strakonické a to v obou směrech. Někteří kvůli dopravnímu kolapsu zmeškali svatbu a v autech bez klimatizace popojíždění na rozpáleném asfaltu vůbec neutíkalo. O to více byli naštvaní, když se dozvěděli důvod - magistrát uzavřel ulici kvůli cyklo závodu - navíc v den, kdy zároveň probíhá rekonstrukce silnice.

"Tohle se může stát jen v české republice, aby jako závody dělali na dálnici, ještě k tomu v sobotu, kdy lidi jezdí na dovolenou. Kvůli závodům tady objíždím půl Prahy, děs, děs," láteřili řidiči v nekonečné téměř stojící koloně.

Stěžovali si, že nikde po cestě není varování na takové komplikace. "Nikde nic, až najednou na Strakonické návěstí, že je stupeň číslo 5, auta začaly zpomalovat a pak stát. Nikde žádná informovanost, žádnej billboard, jen policajt tam stál," zlobil se další řidič.

Doprava stála jak ve směru z Prahy, tak také od jihu a řidiči nešetřili ani ostřejšími výrazy. "Blb na tom magistrátu, kdo tohle dovolil," ulevoval si řidič.

Související obsah

Zatímco cyklisté měli volné dva pruhy, řidiči pomalu popojížděli v kolonách. "Jedná se o tradiční závod, který se na Zbraslavi koná již po několikáté. Povolení bývají vždy projednána jak s městskou částí, tak s městskou či státní policií," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hoffman.

Řidiče doběla rozpaloval fakt, že když se po nekonečném popojíždění dostali k místu zúžení kvůli rekonstrukci silnice, nikdo na stavbě nebyl. Uzávěra Strakonické ve směru z Prahy potrvá celý červenec, tak pokud můžete, vyhněte se jí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMRTÍCÍ KNOCKOUT: Opilý svalovec napadl cyklistu. Ale mistra světa v karate nečekal...

Brutální srážka na silnici: Obrovský jelen sundal nešťastného cyklistu

Nikol Kudrnáčová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz