Lední medvěd

Nejsmutnější lední medvěd: Zavřeli ho do obchoďáku! Proč?

Provozovatelé nákupních center dělají všechno možné, aby přilákali více zákazníků a zvedli tržby. Občas to ovšem přehánějí. Důkazem je případ ledního medvěda, který je uvězněný ve skleněném výběhu.

Majestátního a ohroženého predátora ochránci přírody překřtili na nejsmutnějšího ledního medvěda na světě. A záběry sklíčeného zvířete jim dávají za pravdu.


Medvěd je atrakcí v obchodním centru v čínském městě Guangzhou, kde je uvězněn v titěrném skleněném výběhu. Místní zákazníci vytrvale ťukají na sklo a stojí dlouhé fronty, aby se mohli s predátorem vyfotit a pochlubit se známým.


Související obsah


A medvěd? Tomu je to už evidentně všechno jedno, protože většinou jen leží rezignovaně na boku a nijak nereaguje. A navíc v tom medvěd není sám - v podobně otřesných podmínkách v "nákupní zoo" živoří i mrož nebo vlk.


Ochránci přírody z organizace Animals Asia proto iniciovali petici, v níž žádají uzavření kontroverzní zoologické zahrady. Na dokumentu je už 153 tisíc podpisů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Srdcervoucí fotografie umírajícího ledního medvěda obletěla svět. Kdo na tom nese vinu?

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz