Zajímavosti

Co teď všichni řeší s Pokémony? Nová hra je totální hit! NÁVOD

Co teď všichni řeší s Pokémony? Nová hra je totální hit! NÁVOD
Zdroj: oficiální zdroj/ thinkstockphotos

Nejnovějším hitem pro mobilní telefony se v posledních několika dnech stala nová hra Pokémon GO. Jistě si všichni pamatují oblíbený japonský seriál, kterému vévodí žlutý pokémon Pikachu. Nyní se můžete stát trenérem pokémonů i vy ve hře, kterou se baví miliony lidí.

Hit devadesátých let se vrací v nové mobilní hře, která pracuje s rozšířenou realitou. Hráč za pomoci svého chytrého telefonu může prožít život trenéra pokémonů stejně jako v seriálu. Za pomoci GPS a kamery hledají hráči ve svém okolí příšerky, které loví a dále trénují.

Součástí hry je nejen sbírání pokémonů, ale také virtuální bitvy o tělocvičny, společnost oznámila i plány na souboje mezi trenéry a výměnu pokémonů. Hledání příšerek a doplňků pro ně je úžasnou motivací k aktivnímu pohybu, mnozí lidé při hraní hry Pokémon Go nachodí kilometry jen proto, aby ulovili svého oblíbeného pokémona.

Hra u nás zatím není dostupná, oficiálně si ji lze stáhnout v USA, Austrálii nebo na Novém Zélandu, i tak ji ale lze hrát už nyní. U iTunes je třeba odhlásit se a změnit region na jednu ze zemí, kde již hra běží, v případě Androidu si mohou zájemci stáhnout instalační balíček a ručně hru nainstalovat. Podle portálu Techinsider už ale na internetu koluje také verze, která je škodlivá.

Související obsah

Za Pokémon Go stojí firma, která má s rozšířenou realitou již zkušenosti. Společnost Niantic již dříve přišla se hrou Ingress, ve které se hráči střetávali při soubojích dvou frakcí o portály. Ty hráči museli navštěvovat a "hackovat", aby je dostali pod svou kontrolu.

Hraní Pokémon Go už také přineslo první problémy a konflikty. Pokémoni se totiž objevují i na velice netradičních místech a lidé často neváhají a klidně při sběru příšerek naruší cizí soukromí pozemek. Spoustu lidí nedává při hře pozor na své okolí, čímž riskují nejen nehodu, ale objevily se i případy, kdy byli nevšímaví hráči okradeni nejen o svůj drahocenný telefon.

Související obsah

Fenomén Pokémon se u nás objevil především ve spojení se stejnojmenným seriálem, který nezaujal jen nejmenší děti, ale zasáhl fanoušky napříč celým věkovým spektrem. Vyšla také celá série velice oblíbených her na konzoli Game Boy, ohromný úspěch slavila také karetní hra. Pokud ale nejste fanoušky pokémonů, nezoufejte, hra nevyžaduje žádné znalosti z dřívější doby.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ: Nový herní hit může i zabít! Chytání pokemonů v reálném světě má první oběti

Máte doma staré kartičky Pokémonů? Můžete za ně dostat neskutečné peníze!

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz