Victor Barrio

Oko za oko? Matku býka, který zabil toreadora, usmrtí kvůli tradici

Oko za oko? Matku býka, který zabil toreadora, usmrtí kvůli tradici
Zdroj: Profimedia

Matka býka, který zabil toreadora Victora Barrio, bude popravena. Podle tradice se musí usmrtit pokrevní příbuzní zvířete, který smrt způsobil.

Devětadvacetiletý toreador Victor Barrio nepřežil zápas s býkem během souboje v aréně ve španělském městě Teruel. Zvíře muži probodlo rohy hrudník a smýkalo s ním po aréně.

Proti popravě matky, která se jmenuje Lorenza, protestují ochranáři zvířat po celém světě. Stovky lidí už podepsalo petici na záchranu zvířete. "Neměla by platit za smrt Toreadora," tvrdí ochránci pro deník Mirror. Na Twiterru vznikla skupina #SalvemosALorenza, tedy zachraňte Lorenzu, ke které se každou minutu připojí stovky lidí.

Souboj z arény v aragonském Teruelu přenášela živě televize. Na záběrech je vidět, jak býk vyhodil toreadora do vzduchu, pak ho bodl rohem do hrudníku a prudce s ním smýkal. Záchranáři, kteří ho okamžitě odnesli na ošetřovnu, mu již nemohli pomoci.

Barria byl p okamžitém převozu do nemocnice v bezvědomí. Zranění byla natolik rozsáhlá a vážná, že jim toreador podlehl. Měl zasažené plíce i srdce. Jde o první úmrtí na koridě od roku 1992.

Mezi diváky seděla i jeho manželka, která hrůzné podívané musela přihlížet. Na internetu ji kondolují stovky lidí. "Děkuji všem. Nemůžu vám odpovědět, nemám slov. Můj život skončil, nemám vůbec sílu, i když cítím velkou vděčnost," sdělila na twitterovém účtu Raquel Sanzová. Sesypala se na ni i hromada urážek, protože mnoho lidí využilo této situace k protestu vůči krutému sportu, který Victora zabil.

Souboj s býkem v aréně, takzvaná korida, má ve Španělsku dlouhou tradici. V poslední letech se ale hovoří o soumraku tohoto fenoménu, který kritizují zejména ochránci zvířat. Jiní, včetně premiéra Rajoye, ho uznávají jakou součást národní tradice.
 

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz