David Rath

Válka v rodině Davida Ratha! Ve hře jsou miliony!

Válka v rodině Davida Ratha! Ve hře jsou miliony!
Zdroj: Profimedia

V rodině bývalého poslance a exhejtmana Davida Ratha panuje pořádné dusno. A nemůže za něj blížící se odvolací jednání v Rathově korupční kauze. Ale i tady jde o miliony.

Jablkem sváru je závěť, kterou krátce před svou smrtí sepsal Rathův otec Ratmír. V ručně psaném dokumentu totiž senior uvedl, že veškerý svůj majetek odkazuje výhradně synovi Davidovi.


Jenže jak upozorňuje MF DNES, David Rath není jedináček - má bratra Michala, kterého obsah otcovy poslední vůle pořádně šokoval.


A podle deníku má Michal Rath pocit, že ho bratr chce okrást. Zesnulý Ratmír Rath totiž prý nikdy nenaznačil, že by hodlal méně známého z bratrů vydědit a vše věnovat Davidovi.


A jde opravdu o hodně - Ratmír Rath totiž dlouhou dobu působil na Blízkém východě, kde měl královský plat. David Rath navíc tvrdí, že více než osm milionů korun, které policie zabavila v souvislosti s korupcí, mu nepatří a že jde o otcovy úspory.


Související obsah


A pokud policie nade vší pochybnost nedokáže, že jde o úplatek, bude muset šťavnatou sumu vrátit. Michal Rath se ovšem odmítá smířit s tím, že by měl dostat jen osminu otcova jmění. Chce polovinu.


Dokonce už se obrátil na soud, který má rozhodnout o tom, zda závěť psaná rukou na kus papíru platí nebo ne.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz