Kokořínsko

Fotopast ulovila úžasné záběry. Očichávalo ji malé vlčí mládě!

Fotopast ulovila úžasné záběry. Očichávalo ji malé vlčí mládě!
Zdroj: facebook.com

Fotopast na Kokořínsku zachytila unikátní záběry mláděte vlka. Je na nich vidět, jak vlčí mládě zvědavě očichává objektiv.

Vlci patří mezi velice plachá zvířata, která se snaží lidem vyhnout. Fotky mláděte jsou údajně velmi cenné, protože vlci obvykle kolem fotopasti jen rychle proběhnou."Na togorafii je asi rok staré mládě," uvedl expert na velké šelmy v Hnutí Duha, Miroslava Kutal. Unikátní snímky zachytila fotopast Hnutí Duha Olomouc.

Zdroj: facebook.com

"Vlci přišli na Kokořínsko z německé Lužice. Poprvé po sto letech se jejich výskyt podařilo zdokumentovat na jaře v roce 2014," dodal. V Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko -  Máchův kraj se pohybovala na jaře minimálně sedmičlenná vlčí smečka.

Související obsah

Pravděpodobně se letos smečka rozšířila o další mláďata. Ta jsou údajně však zatím ještě malá a jejich přítomnost by se mohla potvrdit až v dalších měsících.

Vlky hlídají takzvané vlčí hlídky, které provozuje právě Hnutí Duha. Hledají důkazy vlčí existence, obsluhují fotopasti a vlky také hlídají, aby se neopakovala smutná událost z minulého roku, kdy vlčí samičku někdo zastřelil. 

has, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz