Kamion

Český kamioňák rozdrtil karavan v Německu, zabil tříčlennou rodinu

Český kamioňák rozdrtil karavan v Německu, zabil tříčlennou rodinu
Zdroj: Profimedia

Český řidič kamionu vrazil v úterý večer na německé dálnici A7 do karavanu. Manželé i jejich 11letá dcera, kteří v něm cestovali, na místě zemřeli. Padesátiletý kamioňák je těžce zraněný, v nemocnici skončili i dva další lidé.

Tři životy si vyžádala úterní nehoda, kterou způsobil český řidič kamionu. Na německé dálnici A7 u města Guxhaven zezadu vrazil do obytného vozu, ve kterém jela tříčlenná rodina. Kvůli práci na silnici se v místě tvořila kolona, kamioňák ale zřejmě nedobrzdil.

Kamion narazil do karavanu v plné rychlosti a zcela ho zničil. Němečtí manželé i jejich 11letá dcera, kteří se vraceli z dovolené, na místě zemřeli. Kvůli silnému nárazu se srazila i tři nákladní auta, která stála před obytným vozem, a poškodil i osobní auto, které kolem projíždělo.

 

Padesátiletý Čech utrpěl těžká zranění, kvůli kterým ho záchranáři přepravili do nemocnice. Ošetřit potřebovali i dva řidiči nákladních aut, kteří vyvázli s lehkým zraněním.

Související obsah

Škody se podle policie vyšplhají až na 300 tisíc eur, což je v přepočtu asi 8 milionů korun. Policisté stále nehodu vyšetřují a hledají nové svědky. Zatím není jasné, zda měl kamion nějakou poruchu, nebo šlo o lidskou chybu.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz