Zubní pasta

Barevné proužky na zubní pastě mají překvapivý význam!

Barevné proužky na zubní pastě mají překvapivý význam!
Zdroj: profimedia.cz

Na balení zubní pasty jsou na konci tuby různobarevné značky, většinou červené, modré, zelené nebo černé čtverečky. A po internetu kolují fámy, že barva značky značí složení pasty uvnitř tuby.

Podle "lidové moudrosti" z internetových diskuzí a sociálních sítí mají různobarevné značky jasně daný význam, který je ovšem známý jen zasvěcencům.


Zelený čtvereček značí zubní pastu, která je vyrobená jen z přírodních ingrediencí. Modrá značka signalizuje, že v  tubě je pasta z přírodních surovin s přimíchanými léčivými preparáty.


Lidé by se naopak podle fám měli vyhýbat červeně a černě označeným tubám. Červená barva totiž má ukazovat na to, že v zubní pastě je trocha přírodních ingrediencí a zbytek chemie. A černá? To je jen samá chemie.


Pravda je ovšem někde úplně jinde. Barva čtverečků na konci balení zubní pasty totiž nemá se složením výrobku absolutně žádnou souvislost.


Související obsah


Jak upozorňuje britský deník Sun i portály vyvracející internetové fámy (hoaxy), barevné značky na zubních pastách mají mnohem prozaičtější důvod.


Během výroby se totiž zubní pasty ženou po výrobním pásu vysokou rychlostí v jedné dlouhé tubě. A značky na obalech jsou určeny strojům, které díky nim vědí, kde "hada" rozřezat a udělat z něj tuby, které máme pak doma položené na umyvadle.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ: Zubní pasta poškozuje vaše zdraví! Podle vědců vám hrozí tyto nemoci

6 věcí, které máte doma a které zabíjí: Voda, mrkev, nebo zubní pasta!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz