Rušení

Jsem Karel IV., tvrdil mladík policii. Zpacifikovala ho až chvaty

Jsem Karel IV., tvrdil mladík policii. Zpacifikovala ho až chvaty
Zdroj: Profimedia

Několik případů rušení nočního klidu museli o uplynulém víkendu řešit pražští strážníci. V Zámečnické ulici na Praze 14 například obtěžovala skupinka lidí hlasitým křikem a hudbou uprostřed noci místní obyvatele. Domluva ale v tomto případě nestačila.

Strážníci tady našli zaparkované auto, ve kterém si skupinka lidí nahlas pouštěla hudbu a bavila se u ní. Na výzvu, aby předložili doklady, jeden muž reagoval slovy: "Nic vám neřeknu, vy buz***nti, nic se mnou neuděláte, jmenuju se třeba Karel Čtvrtý a narodil jsem se v patnáctém století." Pak se dal na útěk.

"Jeden člen hlídky ho po několika metrech doběhl a za použití hmatů a chvatů sebeobrany zpacifikoval. Protože se dotyčný pokusil o další útěk, byla mu přiložena ještě pouta," uvedla mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Muž poté začal hystericky křičet, že je zraněný. Na dotaz hlídky nebyl schopen uvést, o jaká zranění se jedná. Když strážníci chtěli volat záchranku, řekl, že žádné ošetření nepotřebuje, že chtěl být jen zajímavý a dělal si legraci. Jednáním třiadvacetiletého muže se nyní budou zabývat úředníci správního orgánu.

Související obsah

Za poslední dva a půl měsíce už museli pražští strážníci řešit přes tři a půl tisíce oznámení týkajících se rušení nočního klidu.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz