Dopravní nehoda

Přežít nehodu ve velké rychlosti? Člověk by musel vypadat takhle

Přežít nehodu ve velké rychlosti? Člověk by musel vypadat takhle
Zdroj: Profimedia

Lidské tělo prostě není stavěné na to, aby přežilo nehodu automobilu ve vysoké rychlosti. Odborníci na bezpečnost v dopravě se teď pustili do unikátního pokusu a za pomoci australské sochařky Patricie Piccininiové vytvořili figurínu znázorňující, jak by člověk musel vypadat, aby mohl nehody ve vysoké rychlosti přežít.

S Piccininiovou na projektu pracoval přední traumatolog Christian Kenfield a odborník na bezpečnost v dopravě David Logan. Společně vytvořili model člověka, který by měl tělo uzpůsobené k tomu, aby přežilo nehodu ve vysoké rychlosti. Figurína vznikla pro australskou kampaň za bezpečnost na silnicích. Dostala familiární jméno Graham.

Graham má placatý a tučný obličej, který chrání nos a uši. Hlava je také větší a tvarem připomíná cyklistickou helmu. Graham nemá žádný krk, aby se předešlo hyperflexi krku a zlomeninám vazu.

Hrudník je zvětšený, aby dokázal ochránit srdce a mezi jednotlivými obratli má Graham vzduchové polštáře, aby byly hrudník a orgány v něm lépe chráněné. Také kůže je tlustší a pevnější, což by zabránilo odřeninám při autonehodě nebo pádu z kola.

Související obsah

Graham totiž není lépe připraven jen na to, když havaruje jako řidič, ale také jako další účastník silničního provozu. Jeho silné dlouhé nohy mu umožní uskakovat před projíždějícími vozy a kolena se prohýbají do všech směrů, aby si Graham nelámal nohy, pokud by jej srazilo auto.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz