Smíchov

Pustili ji z Bohnic, nůž si vzala v obchodě. NOVÉ PODROBNOSTI

Policisté v pátek ráno potvrdili to, o čem se od čtvrtka spekulovalo. Třiatřicetiletá vražedkyně, která ubodala o 21 let starší ženu v obchodním domě Tesco na pražském Smíchově, byla v den útoku propuštěna z psychiatrické léčebny.

Že se útočnice léčila v psychiatrické léčebně, potvrdila v pátek pražská policejní mluvčí Iveta Martínková. Médiím to potvrdil i ředitel psychiatrické nemocnice v Bohnicích Martin Hollý. Trval ale na tom, že pacientka byla z léčebny propuštěna "ve stabilizovaném stavu, s nastavenou medikací a za plného vnímání reálného světa," uvedl Hollý.

Policisté ani léčebna neuvedli, s čím se žena v Bohnicích léčila. Jestli při jejím propuštění lékaři nepochybili, policisté budou prošetřovat. Ministr zdravotnictví Svatpluk Němeček nechal zřídit i speciální vyšetřovací komisi.


Pár hodin po svém propuštění ale žena vraždila na Smíchově. "Ve smíchovském nákupním centru si vyhlédla zcela náhodnou oběť, kterou se rozhodla usmrtit několika ranami nožem. Vražednou zbraň si žena opatřila přímo v obchodě," informovala policejní mluvčí Martínková.

Související obsah

I přes okamžitou pomoc už čtyřiapadesátileté oběti nebylo možné pomoci. A to byli záchranáři na místě za pouhé čtyři minuty. Zaměstnanci obchodu se mezitím snažili napadenou oživovat. Podle informací, které zveřejnil deník Blesk, mezitím vražedkyně v klidu seděla opodál a čekala na příjezd policistů.

Ti ji převezli do cely předběžného zadržení. Podle Martínkové policisté během pátku obviní útočnici z trestného činu vraždy. Motiv hrůzného činu a také to, v jakém dušením stavu při útoku žena byla, policisté nadále vyšetřují.


K obvinění skutečně došlo v pátek odpoledne, policisté zároveň podali návrh ke vzetí útočnice do vazby.
 

ČTĚTE TAKÉ:
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?
Rodiče naříkají: Týrají nás vlastní děti!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz