Cyklospeciál

Cyklistický batoh je praktický a na kole vás i dobře ochrání

Speciální batoh na kolo není jen slušivým módním doplňkem. Díky praktickým přihrádkám v něm můžete mít vše, co během cyklovýletu potřebujete. Výrobci také myslí na vaší bezpečnost a většina baťohů je vybavena chráničem páteře, který pomůže v případě nehody.

Hlavně ti, kteří na kole jezdí třeba delší trasy by měli zpozornět. Speciální cyklobatoh má totiž spoustu vychytávek, které ocení každý cyklista. Nejen, že si máme kam dát náhradní duši s pumpičkou, ale batoh pro mě představuje i rezervoár na vodu a díky integrovanému páteřáku i ochranu páteře. A v neposlední řadě je to prima místo na svačinu! Podívejte se na další důvody, proč vozit na kolo cyklistický batoh.

1) Do cyklobatohu se dá dát rezervoár s vodou

Do většiny cyklistických batohů se dá vložit rezervoár s vodou, ze které ho je vedena skrz batoh ven hadička a v batohu má svoji vlastní kapsu, aby se vak nepoškodil. Nemusíte tedy lovit rukou v rámu kola cyklolahev, ale hadičku máte pohodlně prakticky kousek pod bradou.

Vaky na vodu se dělají třeba i dvoulitrové, kdežto takhle velkou cyklolahev určitě jen tak neseženete. Některé batohy mají dokonce kapsu, ve které je rezervoár uložen s termovlastnostmi, takže i v horkých letních dnech si po docela dlouhou dobu uchováte v batohu studenou vodu.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

2) Je přizpůsobený tělu

Cyklistický batoh vám nebude plandat na zádech zprava do leva, ale má speciálně uzpůsobené popruhy jak přes ramena, tak přes boky/břicho/hrudník. Popruhy přes ramena jsou navíc odvětraná a také na zádech je důmyslné odvětrání, kdy kanálky mezi polstrováním proudí vzduch, takže se sice zapotíte, ale určitě méně, než s klasickým batohem. Zadní část batohu je tvarovatelná, takže se přizpůsobí jak vašim zádům, tak vůči celkové váze, kterou v batohu vezete.

3) Obsahuje speciální kapsičky na nářadí – pořadač

"Interiér" batůžku je jak přenosná dílnička. Najdete tu několik větších i menších kapes, takže imbusy, montpáky, duši a další "cyklistické serepetičky" můžete mít přehledně uložené. Na vrchu batohu je také polstrovaná kapsička na brýle, aby se sklo brýlí nepoškodilo, a nechybí ani boční kapsička na mobilní telefon.

4) Připraveni na bouřku

Do batohu si můžete dát v neposlední řadě třeba teplejší oblečení, až se budete večer vracet z projížďky a rozhodně se vám v něm neztratí cyklistická pláštěnka. Nebo rovnou plavky!

Související obsah

5) Chrání páteř!

Pády nejsou na kole neobvyklou věcí, a pokud na ně dojde, měli bychom být připraveni se vším všudy. Řada firem dnes vyrábí batohy s integrovaným páteřákem, tedy chráničem páteře. Páteřák se dá z batohu samozřejmě i vyndat, pokud byste třeba chtěli batoh prát.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

6) Batůžky pro dámy mohou být i slušivým doplňkem

Výrobci batůžků samozřejmě mysleli i na dámy a něžné pohlaví. A tak může vybírat z barev, jako jsou fialová nebo růžová. Samozřejmě jsou batohy přizpůsobené i anatomicky, takže jsou o něco kratší pro menší postavy a mají i trochu jinak tvarované popruhy, aby lépe seděly přes prsa.

Pokud batoh nemáte a uvažujete o jeho koupi, určitě si nechte od prodejce poradit a nešetřete otázkami. My doporučujeme ochotné kluky přímo z centra Prahy - www.finebike.cz!
 

Andrea Drengubáková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz