Vražda

Vražedkyně z Tesca je ve vazbě, soud se bál, že zase zaútočí

Třiatřicetiletá žena, která ve čtvrtek ubodala v obchodním domě na pražském Smíchově jinou ženu, poputuje do vazby. V sobotu o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 5. Státní zástupce se bál, že by se žena mohla skrývat nebo útok opakovat.

Policisté v pátek obvinili ženu z vraždy. Státní zástupce podal soudu návrh, aby žena na soud čekala ve vazbě. Obvodní soud pro Prahu 5 v sobotu návrhu vyhověl. Na ženu byla uvalena vazba ze dvou důvodů. Soud se obával, že by se mohla vyhýbat trestnímu stíhání nebo svůj hrůzný čin zopakovat, uvedl v sobotu Český rozhlas Radiožurnál.

Žena se přitom až do osudného čtvrtka léčila na psychiatrii v bohnické léčebně. Lékaři ji ve čtvrtek propustili, podle ředitele léčebny Martina Hollého byla ve stabilizovaném stavu a užívala léky. Odpoledne ale vzala nůž z regálu hypermarketu a bodla do zad čtyřiapadesátiletou ženu.

Ta na místě svým zraněním podlehla. Nepomohl ji ani okamžitý zákrok záchranářů, kteří byli na místě čtyři minuty po útoku.

Útočnice již přitom v minulosti útočila. Před dvěma týdny škrtila na záchodech jedné kavárny o deset let mladší ženu. Po útoku, který naštěstí na rozdíl od toho čtvrtečního neskončil tragicky, se normálně vrátila ke svému stolu a tvrdila, že to je přece normální.

Související obsah

Konflikty měla útočnice podle svědků také v bohnické léčebně, kde vyhrožovala jiné pacientce. Přesto ji v den útoku lékaři propustili. Jejich postup teď nechá ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček prověřit.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz