Střelec

Střelec lákal na místo, kde vraždil, i spolužáky. Chtěl je taky zabít

Střelec lákal na místo, kde vraždil, i spolužáky. Chtěl je taky zabít
Zdroj: Daily Mail

Dva dny po řádění šíleného střelce Aliho Davida Sonbolyho, po němž zůstalo devět mrtvých, vyplouvají na povrch nové děsivé detaily o krvavém útoku. Vypadá to, že se mladík chtěl mstít za ústrky a šikanu.

Na jednom z videí, která se po masakru u obchodního centra Olympia v Mnichově objevila, je slyšet, jak Sonboly říká, že ho vrstevníci sedm let šikanovali a že teď má zbraň, aby je mohl postřílet.


A jak píše britský Telegraph, Sonboly byl opravdu mezi vrstevníky velmi neoblíbený, podle jedné známé měl asi jen dva nebo tři kamarády, jinak se společnosti stranil a hodně času trávil sám.


A často prý také spolužákům, kteří se mu měli posmívat kvůli jeho íránským kořenům, na internetu nadával a vyhrožoval jim, že je všechny zabije.


Dokonce prý přímo v pátek spolužákům řekl, ať přijdou do McDonaldu, že si je tam najde a zastřelí je. V tu chvíli to jeho vrstevníci brali jako planou výhrůžku, kterých od Sonbolyho slyšeli v uplynulých měsících už bezpočet.


Až o několik hodin později jim došlo, že samotář, ze kterého si utahovali, to tentokrát myslel vážně. Bývalý Sonbolyho spolužák německému Bildu řekl, že nejvíce si střelce dobírali studenti s arabskými a tureckými kořeny.


Související obsah


To je možná také důvod, proč v pátek při Sonboly vražedném amoku zemřeli tři Turci a tři kosovští Albánci. Telegraph také cituje čtrnáctiletou dívku, která žije ve stejném domě jako Sonbolyho rodina.


Ta popsala, že střelce potkala pár hodin před útokem na chodbě domu, kde oba bydlí. "Jenom tak stál a díval se do země. Normálně jsme se zdravili, ale v pátek se na mě ani nepodíval, když jsem procházela kolem," popsala dívka.


Podívejte se na blok reportáží o střelbě v Mnichově:


pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz