Francie

Francie se loučila s knězem zavražděným islamisty. VIDEO

Rozezněním zvonů se v úterý některé farnosti v ČR přidaly k uctění památky kněze Jacquesa Hamela, kterého zavraždili minulý týden islámští útočníci. K pietě vyzvala české věřící Česká biskupská konference. Zvony se rozezezněly v 15 hodin.

V katedrále ve francouzském Rouenu se konal pohřeb kněze Jacquesa Hamela, kterého minulé úterý při mši v nedalekém městečku Saint-Étienne-du-Rouvray zavraždili islámští radikálové. Čeští biskupové vyzvali církev, aby rozezněním zvonů ve svých farnostech uctili jeho památku. Vzpomínka na oběť brutálního násilí se uskutečnila v 15 hodin.

Arcibiskupství pražské se také připojuje k výzvě předsednictva České biskupské konference. "Chceme připomenout, že nešlo o výjimečný čin osamělého šílence, ale o čin, který jen dovršil stále narůstající počet útoků na křesťanské kostely, modlitebny a synagogy po celé Evropě," uvádějí arcibiskupové Graubner a Duka.

Ve Francii se konalo několik mší věnovaných oběti teroru. Té nedělní v katedrále v Rouenu se zúčastnila spolu se dvěma tisícovkami katolíků také nejméně stovka muslimů. Vyznavači obou náboženství se tak snaží dát najevo solidaritu a jednotu po vraždě kněze.

Související obsah

 
Pětaosmdesátiletého kněze zabili jménem teroristické organizace Islámský stát devatenáctiletý Abdel Malik Petitjean a stejně starý Adel Kermiche. Oba zastřelila policie.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz