Zahraničí

Vůdce IS Sinajského poloostrova je mrtev, tvrdí egyptská armáda

Vůdce IS Sinajského poloostrova je mrtev, tvrdí egyptská armáda
Zdroj: Profimedia

Egyptská armáda podnikla sérii náletů na sinajské město Aríš, při kterých podle zpráv armády zahynulo 46 ozbrojenců Islámského státu, mezi kterými by měl být i vůdce ISIS na Sinajském poloostrově.

Teroristický vůdce Ani Dia al-Ansárí byl podle mluvčího egyptské armády zabit při sérii náletů, při kterých zemřelo dalších 45 ozbrojenců a bylo zničeno několik muničních skladů. Teroristická skupina známá jako Wilayat Sayna, je považována za jednu z nejnebezpečnějších v Egyptě.

Vůdce skupiny al-Ansárí byl zodpovědný za množství krvavých teroristických útoků. Skupina se pod jeho vedením přihlásila například k sestřelení ruského civilního letadla Metrojet Airbus A321, na jehož palubě zemřelo všech 224 lidí.

Mezi další útoky patří sestřelení egyptského armádního vrtulníku, při útoku zahynuli všichni členové posádky. Teroristická skupina působí podle portálu Dailymail v Egyptě už více než 5 let, na svědomí mají větší množství sebevražedných útoků, vraždy politiků, civilistů i vojáků. Wilayat Sayna přísahala věrnost ISIS v roce 2014.

Související obsah

Teroristická buňka se ke smrti svého vůdce zatím nevyjádřila. Velikost této skupiny je neznámá, nicméně se odhaduje, že může mít i několik tisíc příslušníků.

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz