Požár

DOJEMNÉ FOTO: Hrdina zachránil pejska z hořícího domu!

DOJEMNÉ FOTO: Hrdina zachránil pejska z hořícího domu!
Zdroj: facebook.com

Dvacet lidí muselo být evakuováno z domu v pražském Zlíčíně. Byt v přízemí zachvátil požár. Na místě zasahovali hasiči, policie i záchranná služba. Největší boj ale byl o život přiotráveného pejska.

"V 7:25, nám byl nahlášen požár v bytě. Plameny jsme dostali plně pod kontrolu o dvacet minut později," vypověděla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Požár plně zachvátil jednu místnost.

Z obyvatel domu při požáru nebyl nikdo zraněn, ale v hořícím bytě zůstal uvězněný pes nepřítomné majitelky. Obětavý soused vyrazil přes balkon okno a ze zakouřených místností psa zachránil. Pejsek byl už ale přiotrávený zplodinami z požáru.

"Vzhledem k tomu, že žádnému z dvounohých obyvatel domu nebylo v daný okamžik potřeba pomáhat, zaskočila naše posádka za veterinární záchranku a poskytla kyslíkovou terapii a základní ošetření zachráněnému hafanovi. Ten se po několika minutách probral. Předali jsme ho tedy kolegům z veterinární záchranné služby PET Medic," uvedla na Facebooku Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy. Pejsek byl zvířecí záchrankou následně převezen k ošetření zraněné tlapky a další péči na nejbližší veterinární kliniku.
 

Související obsah

Podle mluvčí hasičů na místě zasahovaly sbory z Petřin i ze Smíchova. Příčina požáru je zatím v šetření, stejně jako odhad škody.

ip, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz