Autobus

Autobus začal po cestě hořet! Cestující museli utéct na dálnici

Linkový autobus, který jel v noci po dálnici D10, na konečnou nedojel. Autobus totiž začal kvůli závadě na motoru hořet! Řidička i 18 pasažérů stihli nedaleko Mnichova Hradiště vystoupit, než vůz pohltily plameny.

V sobotu po deváté večer vzplála Karosa na 56. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov. Cestující stihla naštěstí vystoupit, dopravu kolem hořícího autobusu pak usměrňovali celníci, kteří náhodou projížděli kolem.

"Při příjezdu hasičů na místo byl celý autobus zasažen požárem. Rozvoj požáru u dopravních prostředků je, díky množství hořlavých látek, velmi rychlý," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. "Hasiči dostali plameny pod kontrolu za 20 minut od příjezdu první jednotky," dodal.

V autobusu cestovalo dohromady 19 lidí včetně řidičky. Nikdo nebyl zraněn. "Jen jedna cestující byla s doprovodem transportována záchrannou službou do nemocnice s podezřením na psychický šok," doplnil Gabriel.

 

Ostatní cestující se nakonec se zpožděním do svých domovů dostali. "Pro cestující byl přistaven speciální hasičský evakuační autobus, který je odvezl na bezpečné místo mimo dálnici, kde si přestoupili do náhradního autobusu přepravní firmy," řekl mluvčí.

Související obsah

Až do příjezdu odtahové firmy i kvůli odklízení zbytků trosek a zplodin byla dálnice D10 ve směru na Turnov uzavřena. Celkem čtyři hodiny odkláněli policisté dopravu mimo dálnici na exitu č. 53.

"Příčinu požáru vyšetřovatel stanovil jako technickou závadu v motorovém prostoru, na autobusu Karosa LTC 955 vznikla požárem škoda 300 tis. Kč," uzavřel Gabriel.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz