Islámský stát

Další cíl Islámského státu: Chce vyvraždit nejhezčí ženy na světě!

Další cíl Islámského státu: Chce vyvraždit nejhezčí ženy na světě!
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Teroristé z Islámského státu označili svůj další cíl. Na novém videu šíří návod, jak vyrobit sebevražednou vestu a vyzvali své sympatizanty na Filipínách, aby v lednu zaútočili na finálové klání soutěže Miss Universe.

Filipíny, odkud pochází loňská vítězka Pia Wurtzbachová, budou v lednu roku 2017 hostit finále soutěže Miss Universe. Přesné datum a místo konání ještě není známé. Filipíny jsou sice křesťanskou zemí, Islám je ale druhým nejrozšířenějším náboženstvím. Islámský stát v jihovýchodní Asii stále posiluje a na ostrově Mindanao na jihu filipínského souostroví má silnou pozici.

Své příznivce teď vyzval, aby zaútočil právě na soutěž krásy. Všem "bratrům, kteří chtějí být mučedníky" vzkázal, aby prostřednictvím útoku na soutěž Miss prolili "krev všech cizinců, jejichž národy bojují proti Islámskému státu," stojí ve výzvě.

Islamisté svým sympatizantům nabídli videonávod, jak vyrobit sebevražedný pás a také 49stránkový dokument v angličtině popisující, jak podomácku vyrobit bombu.

Související obsah

Zatímco se v Sýrii, Iráku a také v Libyi daří vytlačovat ISIS z dobytých území, v jihovýchodní Asii získává nové a nové sympatizanty, věrnost mu přísahaly skupiny na Filipínách a v Indonésii, které se dříve hlásily k Al-Kájdě. V červnu na Filipínách uřízli islamisté hlavu unesenému Kanaďanovi a pak ji pohodili u kostela.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Přežil rok jako rukojmí Džihádisty Johna! Teď se rozhodl promluvit a z jeho příběhu naskakuje husí kůže

ISIS plánuje další útoky na evropské kostely! Tohle město je na seznamu srmti jako první

vbo, TN.cz

K tématu Islámský stát

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz