Mrakodrap

Mladík vyšplhal za Trumpem na mrakodrap. Zatkli ho oknem

Mladík, který se chtěl za každou cenu setkat s Donaldem Trumpem, se pokusil vyšplhat na více než 200 metrů vysoký newyorský mrakodrap Trump Tower. Měl ale smůlu - policisté ho zastavili už v 21. poschodí. Trump byl navíc právě ve Virginii, odkud mladík do New Yorku přijel.

Teprve dvacetiletý Steve z Virginie na sebe strhl pozornost nebezpečným kouskem. Jen s přísavkami na sklo a několika lany šplhal po pětaosmdesátipatrovém mrakodrapu, kde bydlí i Donald Trump. S napětím ho sledovali kolemjdoucí i lidé, kteří byli uvnitř budovy.

"Otočil se a uviděl nás. Začal se potit a panikařit. Přišel k nám člen ochranky a ptal se, co se děje. Řekli jsme, že venku leze nějaký chlápek," řekl svědek Tyler Jones. Po budově mladík lezl skoro tři hodiny. Nakonec policisté vyndali skla v 21. patře mrakodrapu a na lezce si počkali.

Související obsah

"Lidé volali: Nevzdávej to! Ale najednou se k němu naklonili, chytili ho a zatáhli ho oknem dovnitř. Nevím, proč to udělal. V tomhle městě je spousta šílenců," popsal dopadení mladíka další ze svědků Scott Zamore.

Incident popsal i zasahující policista Christopher Williams: "Když se přiblížil, natáhl jsem se, chytil jsem ho za ruku a řekl jsem: Pane, pojďte za mnou." Záchranáři mladíka převezli do nemocnice. Hrozí mu mimo jiné obvinění z obecného ohrožení. Na budově údajně způsobil škody a musela kvůli němu být zastavena doprava na jedné z hlavních ulic.

Související obsah

Ve videu, které zveřejnil, vysvětluje, že se chtěl setkat s republikánským kandidátem na prezidenta Spojených států Donaldem Trumpem. "Jsem nezávislý badatel, který si s vámi chce sjednat soukromou schůzku a projednat důležitou záležitost," uvedl mladík na videu. Trump v době incidentu v budově, kterou v osmdesátých letech nechal postavit, nebyl.

TN.cz

K tématu Mrakodrap

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz