Soudní znalec

Soudní znalec chtěl úplatek za příznivý posudek. Zatkli ho!

Soudní znalec a jeho syn se pokusili vydírat člověka, na něhož měl starší muž sestavovat posudek. Policisté je dopadli přímo při přebírání úplatku.

Devětaosmdesátiletý soudní znalec a jeho syn se dostali do velkých problémů. Měli totiž vypracovat pro policii posudek ohledně černého odběru elektřiny. Namísto toho si ale údajně řekli o úplatek muži, kterého policisté právě kvůli černému odběru prošetřovali. Zadrženi byli při převzetí peněz.

Výše škody při černém odběru elektřiny do hotelu v Janských lázních dosáhla skoro 2,5 milionu korun. Pronajímatel hotelu se ale bránil, že on nic, proto policie oslovila soudního znalce, aby posudek.

Související obsah

Znalec ale okamžitě podezřelého kontaktoval s tím, že za 200 000 korun mu posudek upraví tak, aby vyzněl v jeho prospěch. Pronajímatel ale vše nahlásil na policii a pak už bylo dění v režii kriminalistů. Zatkli znalce a jeho syna přímo v okamžiku, kdy si úplatek převzali. Oběma hrozí až 5 let za mřížemi.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Soudní znalec

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz